Arpaçay'da köy hizmetleri

06.12.2012   20:35
Kars'ın Arpaçay İlçesi'nde kış mevsiminin geç gelmesiyle birlikte bir çok hizmet bu yıl içerisinde tamamlanmış oldu.

 AYDINGÜN KÖY İÇİ KUMLAMA ÇALIŞMASI
Aydıngün köy içi kumlaması 2012 yatırım programına alınarak gereken kaynaklar sağlanmasına müteakip Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaptırıldı. Uzun yıllardır çalışma beklenen konunun yapımı sonrasında köy içindeki ulaşımın sağlamış olması herkesi sevindirdi.

ATÇILAR KÖYÜ EK İÇME SUYU TESİSİ
Atçılar Köyü ek içme suyu için gerekli biriktirme imalatı işi tamamlanarak faaliyete geçti ve vatandaşların kullanımına sunuldu.

ÇANAKSU KÖYÜ EK İÇME SUYU İŞİ
Çanaksu Köyü ek içme suyu ihtiyacı talebi sonrası projelendirilen ek içme suyu getirme projesi Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaptırılarak tamamlandı ve köyün kullanımına açıldı.

DOĞRUYOL KÖYÜ’NE 200 TONLUK YENİ DEPO TAMAMLANDI
Doğruyol Köyü’ne yeni yapılan 200 tonluk yeni depo tamamlandı. Böylece en büyük nüfusa sahip olan köy, hem de köyde konuşlu olan iki karakolun su ihtiyaçları karşılanmış olacak.

KÜMBET KÖYÜ İÇME SUYU PROJESİ
Kümbet Köyü ile Güvercin Köyü’nün ortak problemi olan yetersiz içme suyu sebebiyle uzun yıllardır yaşanan sıkıntılar, Kümbet ve Güvercin Köylerinin anlaşma sağlamaları ile çözüldü. Güvercin Köyü’ nün ortak su kaynağını tek olarak kullanması, Kümbet’in ise üst Oluklu mevkiinden yapılan tesis ile içme suyunu karşılamaya başlandı ve iki köyde fazlası ile kullanabilecekleri içme suyu kaynak imkanına kavuşmuş oldular. Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Kümbet içme suyu tesisi tamamlandı ve faaliyete geçti. Bu birliğin, beraberliğin ve ortak çözüm üretmenin tüm köylere de örnek olması temenni ediliyor.

TAŞBAŞI KÖPRÜSÜ YOL GÜZERGAH DEĞİŞİMİ
2012 yılı Karayolları Bölge Müdürlüğü inşaat programında olmasına rağmen mevsim şartları sebebiyle işe başlanamayan Taşbaşı Köprüsü yol güzergahı değişimi önümüzdeki yıla kaldı. 2013 yılı bahar ayları ile beraber inşaatına başlanacak olan yolun köprüye giriş virajlarını yumuşatacak olan deplase işi öncesi bu sene ki tedbir olarak çelik bariyer imalatları mevcut yol üzerine yapıldı. Kaymakamlık ve Karayolları Bölge ekiplerince takibi yapılan iş 2013 yılı inşaat döneminde hayata geçirilecek.

SÖĞÜTLÜ TEPECİK MEYDANCIK OKÇUOĞLU GRUBU İÇME SUYU KAYNAK KAPTAJ İŞİ
Söğütlü Tepecik Meydancık Okçuoğlu Grubu İçme suyu kaptaj ve kaynak üzeri çalışmaları da tamamlanarak hizmete alındı.Okunma :646

KHA

Kategori:
Etiketler:
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!
Toplam () adet yorum eklenmiştir.